• WIZYTA WETERYNARZA

imageimageimage

W związku z tym, iż dzieci w jednym z listopadowych tygodni miały cały cykl zajęć o zwierzętach, postanowiliśmy zaprosić do przedszkola na podsumowanie  specjalistę od zwierząt, czyli weterynarza. Nasze zaproszenie przyjął  gabinet weterynaryjny „Dobry weterynarz” w Myślenicach, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Pani, która nas odwiedziła niezwykle dokładnie się przygotowała, przywożąc ze sobą nie tylko różne przyrządy, czy pomoce niezbędne do badania zwierząt, ale także urządzenie dzięki, któremu dzieci mogły obejrzeć zdjęcia rentgenowskie np. złamanej nóżki psa, albo brzuszek kotka od wewnątrz. Była to dla dzieci zupełna nowość i satysfakcja, gdyż wszystkiego (z wyjątkiem obcążek i rentgena) mogły dotknąć. Zadawały różne pytania, a Pani z dużą cierpliwością i podejściem do dzieci na nie odpowiadała. Dużą radość sprawiło dzieciom także użycie plasterków, jakimi opatrywane są zwierzątka. Kiedy prowadząca zaprezentowała na jednym chętnym dziecku plasterek już za moment był „las rączek” do opatrzenia. I tak nasza prowadząca pozbyła się plasterków, uzyskując w zamian nieopisaną radość maluchów.                     
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Gabinetowi „Dobry weterynarz” i mamy nadzieję, że kiedyś ponownie się spotkamy.
Opracowała: Iwona Szlachta, Wioleta Baran

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage