• KOLEJNA BAJKA I KOLEJNY WYSTĘP - "WILK I ZŁOTOWŁOSA"

imageimageimage

Tym razem w naszym przedszkolu została wystawiona bajka  pt. „Wilk i Złotowłosa”, którą napisała dla nas jedna           z bardzo utalentowanych mam – Pani Katarzyna Oskwarek. Chciałam bardzo podziękować za czas poświęcony na napisanie scenariusza, energię i serce jakie włożyła w tą bajkę.
Jak co roku przyjechały do nas przedszkola z całej gminy, a gościem specjalnym była autorka wierszy i opowiadań dla dzieci – Pani Iza Skabek.  W ramach „Ogólnopolskiego tygodnia czytania”(który odbywał się od 04.06.2018r. – 10.06.2018r.) czytała nam własne opowiadania i wręczała dzieciom książeczki, do których dzieci z grupy „Jagódki” i „Wiewiórki” narysowały wcześniej ilustracje. Bardzo dziękujemy Pani Izie za przyjazd i cudowną magię czytania, którą nas owładnęła.
Do „Ogólnopolskiego tygodnia czytania” włączył się także wójt Gminy Siepraw – Pan Tadeusz Pitala, który także dla nas czytał oraz ufundował dzieciom książeczki pod hasłem „Od trzeciego i czwartego roku bez książeczki ani kroku”.
Wszystkie dzieci były zafascynowane grą aktorską i interakcją w jaką zostały włączane podczas przedstawienia.
Między innymi, bajka ta pokazuje jak rodzice, nauczyciele i dzieci potrafią razem współpracować i stworzyć coś pięknego.
Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy za współpracę i zaangażowanie wszystkim aktorom oraz Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Turystyczna Podkowa” za ufundowanie wypożyczenia strojów do bajki.

 

Lista aktorów biorących udział w bajce:


Wróżka – Katarzyna Oskwarek
Wilk – Konrad Sołtys
Czerwony Kapturek – Iwona Szlachta
Złotowłosa – Aneta Grochal
Małgosia – Katarzyna Jędo
Jaś – Paweł Jędo
Baba Jaga – Lidia Salawa
Świnka – Joanna Zakrzewska
Weterynarz – Barbara Sanowska
Miś I – Wioleta Baran
Miś II – Katarzyna Grabowska
Koźlątka- Ewa Wcisło
            - Karolina Szczepanek
            - Szymon Bałchan
            - Grzegorz Żmudzki
Nauczycielka – Agnieszka Suder
Gajowa – Katarzyna Bil
Pipi – Maja Zakrzewska
Operator dźwięku – Elżbieta Matoga
Operator kamery – Zbigniew Sanowski

 

Jeszcze raz wszystkim serdecznie dziękujemy i już dziś zapraszamy na kolejną bajkę w przyszłym roku. 

 

Opracowała: Iwona Szlachta

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage