• WIZYTA PANÓW POLICJANTÓW W PRZEDSZKOLU

imageimageimage

11.04.2018 roku w naszym przedszkolu w Sieprawiu odbyło się spotkanie z policjantami. Panem Sebastianem Kruk i Panem Dawidem Wietrzyk. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczył jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych  gości.

 

Było to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie na temat zasad bezpieczeństwa , które na pewno długo pozostanie w pamięci naszych dzieci!

Opracowała  Agnieszka Suder

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage