• ŚWIĘTO DYNI

  • imageimageimage
  • „Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam!”


  • Słowami tej właśnie rymowanki rozpoczęliśmy wielkie „Święto Dyni”. Każdy z przedszkolaków tego dnia przyniósł do przedszkola dynię, co pozwoliło nam stworzyć w naszej sali wspaniałą dekorację. Wśród atrakcji jakie czekały na dzieci były konkurencje sportowe: turlanie dyni, slalom z dynią, gra w kręgle (kulą była dynia). Ponadto przedszkolaki dokładnie „badały” dynię- jej ciężar, wygląd zewnętrzny i wewnętrzny . Porównywały również kilka dyni pod względem koloru, kształtu, ciężaru. Duże zainteresowanie wzbudziły dynie ozdobne, których wygląd całkowicie odbiegał od wyglądu dyni jadalnych. Najsmaczniejszym akcentem naszego świętowania była degustacja pestek dyni oraz ciasta dyniowego upieczonego przez Panie: Elę Matogę oraz Halinkę Grabowską (Bardzo dziękujemy!). Natomiast twórczym działaniem były nasze prace plastyczne z dyń, które powstawały aż przez 2 dni. Na zakończenie „Święta dyni” każdy z przedszkolaków otrzymał dyniowy medal. Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej!

    Opracowała:Wioleta Baran, Iwona Szlachta


imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage