• WSPOMINAMY - RODZICE I NAUCZYCIELE DZIECIOM W BAJCE - AUTOBUS PEŁEN BAJEK

imageimageimage

Dnia 20.06.2017 r. rodzice dzieci z Przedszkola w Sieprawiu wraz z nauczycielami  przygotowali dla swoich pociech, kolejną, bo już trzecią z kolei (staje się to naszą tradycją), humorystyczną bajkę „Autobus pełen bajek”. Przygotowania trwały kilka miesięcy, jednak było warto, ponieważ efekt końcowy wyglądał bardzo profesjonalnie. Scenografia, kostiumy, a przede wszystkim gra aktorska wzbudziły w dzieciakach ogromny podziw i dumę ze swoich rodziców-aktorów. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami. Cieszy również to, iż mogliśmy zaprosić przedszkola z całej gminy (Zakliczyn, Czechówka, Łyczanka), które po przedstawieniu zapowiedziały, że już czekają na kolejną bajkę w przyszłym roku.
 To wspaniałe  przedstawienie zostało wystawione w sali konferencyjnej w Sieprawiu, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Elżbiety Leśniak i Dyrektor GOKiS w Sieprawiu – Pani Natalii Postrzech.
                                      
 
 
Kilka miesięcy ciężkiej pracy – próby, ćwiczenia, przygotowywanie scenografii  i dekoracji – nie poszły na marne. W naszej bajce  niemal każdy szczegół był dopracowany. Nie ma nic dziwnego w tym, że w ten sposób zagrana bajka przypadła widzom do gustu.  
      
Kochani Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!
Pragnę złożyć szczere wyrazy wdzięczności
za chęć wzięcia udziału w spotkaniach teatralnych,
które zaowocowały bajeczką pt. „ Autobus pełen bajek”.
Serdecznie dziękuję za wspaniałą atmosferę,
wzorcowe przygotowanie oraz super pomysły.
Po raz kolejny przekonałam się, że mamy wspaniałych
Rodziców, Uczniów i Nauczycieli, na których zawsze można liczyć!!!
   
Obsada składała się z aktorów – rodziców, nauczycieli, a także kilku uczniów, którzy mimo licznych obowiązków zawodowych i prywatnych, chętnie zaangażowali się w organizację spektaklu.
 
Lista Rodziców i Nauczycieli biorących udział  w bajce:
1.     Baba Jaga – Aneta Grochal
2.    Żaba – Monika Strzebak
3.    Czerwony Kapturek – Katarzyna Bil
4.    Księżniczka na ziarnku grochu – Wioleta Baran
5.    Prezenterka telewizyjna – Agnieszka Suder
6.    Matka – Barbara Sanowska
7.    Śpiąca królewna- Katarzyna Oskwarek
8.    Dziecko I – Magdalena Lenczowska
9.    Dziecko II – Emilia Bujas
10.    Kierowca – Luiza Płachta
11.    Porywacz – Krzysztof  Kowalski
12.    Królewicz – Karol Nowak
13.    Szewczyk Dratewka – Karina Wójtowicz
14.    Mędrek – Grzegorz Żmudzki
15.    Osiłek – Szymon Bałchan
16.    Wesołek – Ewa Wcisło
17.    Piękniś  - Aurelia Nowak
18.    Gapcio – Joanna Zakrzewska
19.    Śpioszek – Lidia Salawa
20.    Kopciuszek – Iwona Szlachta
21.    Obsługa techniczna – Maria Kruczek, Przemysław Bujas
22.    Operator kamery – Zbigniew Sanowski    
 Podziękowania kieruję również w stronę Pani Plastyczki – Małgorzaty Bzowskiej, która pomogła w tworzeniu tak wspaniałej dekoracji oraz Turystycznej Podkowie za sfinansowanie wypożyczenia przepięknych strojów do bajki.

                  
                                                                                               Opracowała:  Iwona Szlachta
 
 

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage