• WSPOMINAMY - RODZICE I NAUCZYCIELE DZIECIOM W BAJCE - AUTOBUS PEŁEN BAJEK

Dnia 20.06.2017 r. rodzice dzieci z Przedszkola w Sieprawiu wraz z nauczycielami  przygotowali dla swoich pociech, kolejną, bo już trzecią z kolei (staje się to naszą tradycją), humorystyczną bajkę „Autobus pełen bajek”. Przygotowania trwały kilka miesięcy, jednak było warto, ponieważ efekt końcowy wyglądał bardzo profesjonalnie. Scenografia, kostiumy, a przede wszystkim gra aktorska wzbudziły w dzieciakach ogromny podziw i dumę ze swoich rodziców-aktorów. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami. Cieszy również to, iż mogliśmy zaprosić przedszkola z całej gminy (Zakliczyn, Czechówka, Łyczanka), które po przedstawieniu zapowiedziały, że już czekają na kolejną bajkę w przyszłym roku.
 To wspaniałe  przedstawienie zostało wystawione w sali konferencyjnej w Sieprawiu, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Elżbiety Leśniak i Dyrektor GOKiS w Sieprawiu – Pani Natalii Postrzech.

Kilka miesięcy ciężkiej pracy – próby, ćwiczenia, przygotowywanie scenografii  i dekoracji – nie poszły na marne. W naszej bajce  niemal każdy szczegół był dopracowany. Nie ma nic dziwnego w tym, że w ten sposób zagrana bajka przypadła widzom do gustu.

Kochani Rodzice, Uczniowie i Nauczyciele!
Pragnę złożyć szczere wyrazy wdzięczności
za chęć wzięcia udziału w spotkaniach teatralnych,
które zaowocowały bajeczką pt. „ Autobus pełen bajek”.
Serdecznie dziękuję za wspaniałą atmosferę,
wzorcowe przygotowanie oraz super pomysły.
Po raz kolejny przekonałam się, że mamy wspaniałych
Rodziców, Uczniów i Nauczycieli, na których zawsze można liczyć!!!

Obsada składała się z aktorów – rodziców, nauczycieli, a także kilku uczniów, którzy mimo licznych obowiązków zawodowych i prywatnych, chętnie zaangażowali się w organizację spektaklu.

Lista Rodziców i Nauczycieli biorących udział  w bajce:
1.     Baba Jaga – Aneta Grochal
20.    Kopciuszek – Iwona Szlachta
21.    Obsługa techniczna – Maria Kruczek, Przemysław Bujas
22.    Operator kamery – Zbigniew Sanowski 
 Podziękowania kieruję również w stronę Pani Plastyczki – Małgorzaty Bzowskiej, która pomogła w tworzeniu tak wspaniałej dekoracji oraz Turystycznej Podkowie za sfinansowanie wypożyczenia przepięknych strojów do bajki.

Opracowała:  Iwona Szlachta